Co zrobić z uszkodzonym telefonem?

Wiele osób wybiera dzisiaj urządzenia od apple, gdyż uważane są one za najsolidniejsze. Czy oznacza to jednak, że iphone nigdy się nie psuje? Oczywiście również iphone może ulec mniej lub bardziej poważnej awarii. Co wtedy robić? Jakie uszkodzenia można naprawić w ramach gwarancji na urządzenie?

Zniszczenia zewnętrzne

Wydaje się, że najpopularniejszymi uszkodzeniami są zniszczenia zewnętrzne. Dotyczą one między innymi obudowy telefonu. Przede wszystkim, obudowa może się zarysować. Niemniej jednak, rysy nie wydają się wystarczająco dużymi zniszczeniami, aby warto było oddawać iphone do serwis apple wrocław. Wymiana obudowy iphone 5 konieczna okazuje się dopiero w przypadku, gdy jest ona mocno popękana i korzystanie z telefonu staje się trudne.

Dlaczego obudowa się niszczy?

Każdy sprzęt po pewnym czasie się zużywa. Okazuje się, że również wymiana obudowy iphone 5 jest nieraz koniecznością z powodu jej zużycia. Częściej jednak, do wymiany dochodzi z powodu zniszczenia obudowy spowodowanej nieuwagą. Czasem wystarczy bardzo niewiele, aby zniszczyć obudowę. Wystarczy tak naprawdę upuścić telefon pod nieodpowiednim katem, aby obudowa została rozbita.

Serwis apple wrocław – pomoc w przypadku rozbitej szybki

Innym częstym problemem jest rozbita szybka. Podobnie zresztą jak w przypadku obudowy, do pęknięcia dochodzi z różnych przyczyn. Fabryczne uszkodzenia są rzadkością, jednak jak najbardziej się zdarzają. Może być tak, że po prostu w czasie produkcji popełniono błąd, w wyniku którego szybka nie była tak mocna, jak być powinna. Poza tym, jest to zdecydowanie najwrażliwszy element telefonu. Czasem nie trzeba nawet wcale upuścić telefonu, aby szybka została całkowicie rozbita. Wystarczy niewielkie uderzenie, aby pojawił się stale rozszerzające się pęknięcia.

Czym można uchronić telefon przed zniszczeniem?

Ażeby nie trzeba myśleć w ogóle o wymianie obudowy iphone 5, należy profilaktycznie zabezpieczyć swój telefon. Wydaje się, że całkowite zapobiegnięcie jakimkolwiek zniszczeniom nie jest możliwe, jednak zminimalizowanie ryzyka zniszczenia jak najbardziej. Chodzi o to, aby używać takich akcesoriów jak szkło hartowane, czy futerały na telefony. Dzięki nim, nawet jeśli dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, jak upuszczenie telefonu, istnieje spora szansa, że nic złego się z nim nie stanie.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.